Kubki z nadrukiem dla małych dzieci

Kubki z nadrukiem
Kubki z nadrukiem

Zapewne większość rodziców zna problem „małych niejadków”. Oczywiście mowa o dzieciach, które sprawiają rodzicom kłopot w czasie spożywania posiłków. Niechęć do jedzenia jest dość częstym zjawiskiem u małych dzieci i nie zawsze wynika ona z braku apetytu, a raczej z braku wykształcenia nawyku jedzenia, które kojarzy się często z przykrym obowiązkiem. Niektóre dzieci mają również wrodzoną nadpobudliwość, która przeszkadza im w nawet kilkuminutowym skupieniu się na jedzeniu. W tych wypadkach mogą pomóc na pewno dodatkowe urozmaicenia chwili spożywania posiłków, które w dłuższym okresie czasu przyzwyczają dziecko do spokojnego jedzenia i wykształcą w pewnym sensie nawyk jedzenia.

Jak wpłynąć na domowego niejadka?

W przypadku dzieci, które sprawiają kłopot podczas jedzenia i niechętnie przyjmują każdy kolejny posiłek, niezwykle ważne jest wyrobienie w nich nawyku żywieniowego i zachęcić do regularnych posiłków. W tym celu należy przede wszystkim wprowadzić ścisłe reguły w jedzeniu, a więc wdrożyć stałe godziny spożywania posiłków. W ten sposób u dzieci wyrabia się reguła i a tym samym w dłuższym okresie czasu sytuacja taka doprowadzi do ewidentnego poczucia głodu o stałej godzinie.

Oprócz wyżej wymienionego wprowadzania reguły w jedzeniu, ważne jest również urozmaicenie posiłków. Tu na szczególną uwagę zasługuje ciekawa zastawa stołowa dla dzieci. Zdecydowanie warto kupić atrakcyjne dla dzieci kubki z nadrukiem. Może to być nadruk ulubionych postaci bajkowych, ulubionego bohatera z książek a także wizerunek lalek, misiów, samochodów i innych dziecięcych grafik.

Wspomniane kubki z nadrukiem dziecięcym, to oczywiście tylko początek zabaw z jedzeniem. Równie istotne są też inne elementy dziecięcej zastawy stołowej. Gdy na talerzu, z którego je dziecko znajduje się również nadruk dziecięcych postaci i innych grafik, można wprowadzić w czasie jedzenia zabawę, czy szybko znikające jedzenie z talerza odsłoni szybko nadrukowanego na nim misia.

Prezenty dla niejadków

Wspomniane wyżej talerze, miseczki i kubki z nadrukiem dziecięcym stanowią idealny prezent w przypadku urodzin, imienin i różnorodnych świąt. Przykładem są kubki z nadrukiem świętego Mikołaja, podarowane dzieciom pod choinkę. Zawsze można wówczas wykorzystać swoistą perswazję, zgodnie z którą dziecku można wmówić fakt, że święty Mikołaj z kubeczka patrzy na nie, czy szybko zjadło obiad.

Jedno przemyślenie nt. „Kubki z nadrukiem dla małych dzieci”

Możliwość komentowania jest wyłączona.